Jump to content

Naše služby

Nabízím provedení  : 

  • revize elektrických instalací bytů, rodinných domů, bytových domů .....
  • revize hromosvodů podle ČSN 33 1390, ČSN EN 6230 -1 až 4 ed.2
  • revize elektrického ručního nářadí a spotřebičů podle ČSN 33 1600
  • revize elektrických instalací pracovních strojů včetně prohlídy podle NV378/2001
  • revize elektrických instalací ČS PHM 
  • provedení technické dokumentace elektrických instalací a zařízení
  • posouzení a vypracování protokolů o určení vnějších vlivů podle ČSN 33 2000-5-5 ed.3
  • vypracování revizních plánů v souladu s ČSN 33 1500
  • školení pracovníků v elektrotechnice podle vyhl.50/78Sb.

 

Co je revize elektrické instalace?

Revize jsou všechna opatření, kterými se ověřuje shoda hotové elektrické instalace s příslušnými platnými normami. Revize se skládá z prohlídky, zkoušení a vypracování zprávy a jejím účelem je ověřit stav zařízení z hlediska bezpečnosti pro lidské zdraví, užitková zvířata, majetek a okolní prostředí za stanovených podmínek provozu elektrickým proudem nebo napětím nebo jevy vyvolanými účinky elektřiny.
 

Jak často se provádí revize?

Termíny revizí elektrických instalací jsou určeny normou ČSN 33 1500.  A to podle určených vnějších vlivú (dříve prostředí) od 1 roku do 5 let. Pro spotřebiče ( včetně elektrického nářadí) platí termíny od 3 do 24 měsíců podle četnosti a charakteru použití to vše podle normy ČSN 33 1600. 

Jsou revize nutné?

Pro obyčejného občana, který je přesvědčen, že uzavřením pojištění má vystaráno, snad postačí citace z článku 11 o povinnostech pojištěného uvedených ve Všeobecných pojistných podmínkách České pojišťovny a.s., který ve stejném nebo významově shodném provedení užívají všechny pojišťovny a platí pro všechny pojištěné subjekty tedy i firmy.

Dle vyhlášky  č. 48/1982 Sb.  § 194 Společná ustanovení (1): Elektrická zařízení musí být před uvedením do provozu odborně prověřena a vyzkoušena. V tomto případě se jedná o výchozí revizi elektrické instalace, která musí být po dobu životnosti daného zařízení či instalace uložena u provozovatele.ě

 Pro podnikající fyzické a právnické subjekty dle §102 zákona č. 262/2006 Sb (Zákoníku práce) platí :

        1) Zaměstnavatel je povinen vytvářet bezpečné a zdraví neohrožující pracovní prostředí a pracovní podmínky vhodnou organizací bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a přijímáním opatření k předcházení rizikům.

        2) Prevencí rizik se rozumí všechna opatření vyplývající z právních a ostatních předpisů k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a z opatření zaměstnavatele, která mají za cíl předcházet rizikům odstraňovat je nebo minimalizovat působení neodstranitelných rizik.

         3) Zaměstnavatel je povinen soustavně vyhledávat nebezpečné činitele a procesy pracovního prostředí a provozních podmínek, zjišťovat jejich příčiny a zdroje. Na základě tohoto zjištění vyhledávat a hodnotit rizika a přijímat opatření k jejich odstranění a provádět taková opatření, aby v důsledku příznivějších pracovních podminek a úrovně rozhodujících faktorů práce dosud zařazené podle zvláštního právního předpisu jako rizikové, mohly být zařazeny do kategorie nižší. K tomu je povinen pravidelně kontrolovat úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, zejména stav výrobních a pracovních prostředků a vybavení pracovišť a úroveň rizikových faktorů pracovních podmínek, a dodržovat metody a způsob zjištění a hodnocení rizikových faktorů podle prováděcího právního předpisu.

        4) Není-li možné riziko odstranit, je zaměstnavatel povinen je vyhodnotit a přijmout opatření k omezení jejich působení tak, aby ohrožení bezpečnosti a zdraví zaměstnanců bylo minimalizováno. Přijatá opatření jsou nedílnou a rovnocennou součástí všech činností zaměstnavatele na všech stupních řízení. O vyhledávání a vyhodnocování rizik a o přijatých opatřeních podle věty první vede zaměstnavatel dokumentaci.

 prověřena a vyzkoušena. 

Dle vyhlášky  č. 48/1982 Sb.  § 194 Společná ustanovení (1): Elektrická zařízení musí být před uvedením do provozu odborně prověřena a vyzkoušena


Víc